PERİODONTOLOJİ TEDAVİSİ

Home PERİODONTOLOJİ TEDAVİSİ

PERİODONTOLOJİ TEDAVİSİ

N-DENT AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI KLİNİĞİ

Periodontoloji dişleri çevreleyen yumuşak ve sert dokuların anatomi, fizyoloji ve histolojisini inceleyen; bu dokularda meydana gelen hastalıkları araştıran, bu hastalıkların tedavisini ve tedavi sonucu elde edilen sağlığın devamlılığını sağlayan bir bilim dalıdır

Periodontolojik hastalıklar da dişi çevreleyen dokular olan diş eti ve kemiğin rahatsızlığını ifade etmektedir.

Bu hastalıklar genetik faktörlere bağlı olduğu gibi çoğunlukla ağız hijyeni ve bakımı zayıf olan bireylerde diş ve çevresinde biriken mikrobiyal dental plak artışına bağlı olarak ilerlemektedir.Bunların tedavisinde esas amaç hastalıkların ilerlemesine sebep olan etkenleri ortadan kaldırmaktır.
Erken tanı ve tedavi yapıldığında kaybedilen dokular tekrar kazandırılabilmek de iken ilerlemiş seviyelerde etken ortadan kaldırılarak tedavinin ilerlemesi durdurulmaktadır. Periodontoloji tedavileri arasında serbest diş eti grefti, gingivektomi, flep operasyonları, implant enfeksiyonları tedavileri ve detertraj gibi bir çok tedavi uygulanmaktadır. Hangi tedavinin uygulanması gerektiği ise yapılacak detaylı muayene sonucunda bu konuda uzman diş hekimi tarafından belirlenmektedir.

PERİODONTOLOJİ TEDAVİSİ

PERİODONTOLOJİ TEDAVİSİ

ÇALIŞMA SAATLERİMİZ

Pazartesi - cuma 09.00 – 21.00
Cumartesi 09.00 – 21.00
Pazar Kapalı

Randevu Alın

şikayetinizi belirterek randevu online randevu alaiblirsiniz.

    Hemen Ara
    EN TR
    Soru Sor
    Merhaba.
    Size nasıl yardımcı olabiliriz ?